KONFERENCJA PODSUMOWUJĄCA KONKURSY

 

 

W dniu 3 czerwca w Ośrodku Dokumentacji i Badań KORCZAKIANUM w Warszawie odbyło się uroczyste zakończenie Konkursów Interdyscyplinarnych „Bądź sobą – szukaj własnej drogi. Janusz Korczak” dla gimnazjalistów oraz „Janusz Korczak – wielki przyjaciel dzieci” dla uczniów szkół podstawowych.

Wszyscy Laureaci otrzymali zaświadczenia Mazowieckiego Kuratora Oświaty, a zdobywcy trzech pierwszych miejsc zostali obdarowani nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego. Pozostali Laureaci otrzymali nagrody ufundowane przez sponsorów.

 

W konkursie "Bądź sobą – szukaj własnej drogi. Janusz Korczak” Laureatami trzech pierwszych miejsc zostali:

 
  1. Kalina Szymańska, Gimnazjum nr 119 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie.

  2. Karolina Król - Gimnazjum nr 58 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Władysława IV w Warszawie

  3. Blanka Zwolińska - Publiczne Gimnazjum im. Orła Białego w Jabłonnie

Wyróżnienia przyznane na wnioski ekspertów:

 
  • za najlepszą pracę pisemną - Joanna Zabielska, Publiczne Gimnazjum im. Henryka Sienkiewicza w Sobolewie,

  • za album zdjęć - Aleksandra Pieńkosz, Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 95 im. Ignacego Jana Paderewskiego w Warszawie,

  • za podcast - Emilia Kwiatkowska, Zespół Szkół nr 2 w Konstancinie Jeziornej.

Pani Agnieszka Halicka otrzymała specjalne gratulacje za największą liczbę uczniów w konkursie i doprowadzenie do finału 7 uczestników, w tym pięciu laureatów i dwóch finalistów.

 

 

W konkursie  „Janusz Korczak – wielki przyjaciel dzieci” Laureatami trzech pierwszych miejsc zostali:

 
  1. Kacper Wiśniewski - Szkoła Podstawowa nr 63 im. Zawiszy Czarnego w Warszawie

  2. Maria Czubak - Publiczna Szkoła Podstawowa nr 24 im. Kornela Makuszyńskiego w Radomiu

  3. Bartłomiej Izdebski - Szkoła Podstawowa nr 206 im. Władysława Reymonta w Warszawie  

Wyróżnienia przyznane na wnioski ekspertów:

 
  • a szczególne walory prezentacji multimedialnej - Anna Mężyńska, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Kusocińskiego w Sokołowie Podlaskim,

  • a podjęcie w prezentacji unikatowego tematu - Jan Stanisławski, Szkoła Podstawowa nr 173 im. Górników Polskich w Warszawie,

  • za szczególną dbałość o przestrzeganie prawa autorskiego i za wyjątkowy przekaz cyklu fotografii - Mikołaj Terkner, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 21 im. ks. Jana Twardowskiego w Radomiu,

  • za szczególne walory plastyczne i poetyckie prezentacji multimedialnej - Weronika Pierzchała, Zespół Szkolno-Przedszkolny Szkoła Podstawowa w Urlach,

  • a szczególne walory plastyczne prezentacji multimedialnej - Paulina Wasiak, Zespół Szkolno-Przedszkolny Szkoła Podstawowa w Urlach, Julia Soszyńska, Szkoła Podstawowa nr 255 im. Cypriana Kamila Norwida w Warszawie,

  • za szczególne walory literackie prezentacji multimedialnej - Iga Wołkowycka, Szkoła Podstawowa im. Witolda Doroszewskiego w Nadarzynie.

 

Wręczono specjalne podziękowania i drobne upominki Pani Reginie Sadlik z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Szkoły Podstawowej w Urlach za przygotowanie dwóch laureatów i dwóch finalistów w konkursie.

 

 

Nauczyciele opiekujący się laureatami pierwszych miejsc - Panie Małgorzata Szyszko (opiekun Kaliny Szymańskiej) oraz Urszula Zdrojewska-Bielawska (opiekun Kacpra Wiśniewskiego)  otrzymały zagraniczny wyjazd edukacyjny dla nauczycieli organizowany przez Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie oraz Unię Europejskich Federalistów Polska w Łodzi.

Nauczyciele opiekujący się uczniami, którzy zajęli nagrodzone miejsca, będą mogli bezpłatnie uczestniczyć w wybranym przez siebie szkoleniu prowadzonym w Ośrodku Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie.